درباره وبلاگ


...
کنون که می روی
تمام عزم لحظه های من ، فدای عزم لحظه های تو
شبانگاه بی فروغ من ، ستاره پوش کهکشان راه تو
نفس ، سیاه پوش رفتنت
که تارو پود جان من ، غریق در عزای مرگ وعده های تو
...
کنون که می روی، برو...
خدا نگهدار تو!

مدیر وبلاگ : مهندس سیاوش
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
نظرتون در مورد سایتم چیه؟جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
siavash
دوستانی بدست آر صدیق و وفادار نه در شمارش بسیار
صنعت توریسم کشور گرجستان

صنعت توریسم گرجستان که طی هشت ماهه نخست سال 43 درصد افزایش در جذب توریست داشته، امسال تا آخر سال جاری بیش از سه میلیون توریست را بخود جذب می کند.

دپارتمان توریسم گرجستان اعلام کرد که شاخص توریسم در گرجستان بر مبنای بررسی شرایط در تابستان 2011 بالغ بر 43 درصد رشد نشان داده است.

بر اساس نتایج بدست آمده از بررسی وضعیت توریست های ورودی به گرجستان طی هشت ماه نخست سال 2011 تعداد توریست های خارجی وارد شده به این کشور، 43 درصد افزایش یافته است.

بنا به همین گزارش نیمی از یک میلیون و هشتصد هزار توریستی که تا سپتامبر سال جاری از گرجستان دیدار کرده اند در واقع علاقه مند به سفر به منطقه آجارا واقع در سواحل دریای سیاه بوده اند. این منطقه ساحلی با هتل های جدید و انواع مراکز خدمات تفریحی و توریستی و مراکز خرید از جاذبه های مهم توریسم در این کشور محسوب می شود.

اداره توریسم گرجستان با انجام بررسی های ویژه ای که با استفاده از تجهیزات مدرن محاسباتی و متدلوژی های آماری نوین تاکید کرده است که این صنعت طی هشت ماه گذشته در گرجستان با سرعت رو به رشد داشته است.

طبق همین بررسی ها میانگین اقامت توریست های خارجی در کشور گرجستان هشت روز است و بخش مهمی از توریست ها نیز علاوه بر مناطق ساحلی علاقمند به دیدار از مناطق کوهستانی این کشور هستند.

فصل توریسم در کشور گرجستان و در بخش های ساحلی این کشور همچنان ادامه دارد که انتظار می رود تا پایان سال جاری به بیش از سه میلیون توریست در سال برسد.

به گفته مقامات توریسم گرجستان این صنعت با ایجاد اشتغال برای بیش از 233800 نفر از نیروی کار، سهم مهمی در اقتصاد این کشور دارد. این در حالی است که کشور گرجستان تا سال 2009 همچنان درگیر جنگ و نبرد بر سر منطقه اوستیا و جدایی طلبان این منطقه بوده است.

توریست پذیر ترین شهر جهان

براساس آخرین آمار آژانس ملی گردشگری گرجستان در هشت ماه اول سال جاری 60 درصد از گردشگران خارجی از شهر تفلیس بازدید کرده اند. باتومی نیز مورد بازدید 43 درصد گردشگران قرار گرفته است. 8 درصد گردشگران از متسختا و 6 درصد از کوتائیسی بازدید کرده اند.

رتبه گرجستان در رقابت صنعت توریسم

گزارش سالانه رقابت پذیری در صنعت سفر و توریسم هرسال از سوی مجمع جهانی اقتصادی ارائه می شود. در گزارش 2011 این مجمع گرجستان از میان 139 کشور جهان در ردیف 73 قرار گرفته است.در این گزارش رتبه گرجستان از دو همسایه خود یعنی ارمنستان با رتبه 90 و آذربایجان با رتبه 83 بالاتر است. ترکیه با رتبه 50 و روسیه با رتبه 59 در جایگاهی بالاتر از گرجستان قرار میگیرند.

توجه داشته باشید که گزارش 2011 این مجمع بر پایه داده ها و اطلاعات مربوط به سال 2010 منتشر شده است بنابراین پیشرفتهای چشم گیر گرجستان در سال جاری در صنعت توریزم در این گزارش بازتاب نیافته اند.

گردشگران در گرجستان

اکثر گردشگران در گرجستان ترک زبانند

 در گرجستان شما ممکن است جهانگردان از هر ملیتی را ببینید. اما بیشتر گردشگران از کشورهای همسایه هستند. بر اساس آمارهای سازمان گردشگری گرجستان در پنج ماه گذشته سه کشور ترکیه، آذربایجان و ارمنستان به ترتیب بیشترین گردشگر را به گرجستان میفرستند. بعد از اینها کشورهای روسیه و اوکراین قرار دارند. بنابراین میبینیم که گردشگران ایرانی هنوز در اقلیت هستند.